w Otwocku

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie

logotypy Unia

Aktualności

Mediacje rodzinne .

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku informuje, iż poszerzyło spektrum swojej działalności o mediacje rodzinne.
Mediacja jest metodą rozwiązywania sporów. Jest dobrowolna, a bezstronny i neutralny mediator pomaga stronom we właściwej komunikacji oraz osiągnięciu porozumienia i zawarciu ugody. Mediacje koncentrują się na tym, jakie są interesy stron i co każda ze stron uważa za sprawiedliwe. W mediacji wygrywają obie strony sporu.

Mediacje jakie oferuje Państwu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku są bezpłatne, natomiast postępowanie sądowe jest kosztowne i często długotrwałe.
Skuteczność mediacji potwierdzają badania prowadzone w USA i Unii Europejskiej. Wskazują one na to, że przez mediacje można rozwiązać 70%-80% sporów.
Zakres spraw rodzinnych rozwiązywanych przy pomocy mediacji dotyczy: kontraktów przedślubnych, spraw rozwodowych i porozwodowych ( w tym opieki nad dzieckiem, regulacji kontaktów z dzieckiem, alimentacji, innych uwarunkowań rodzinnych), problemów rodzinnych charakterystycznych dla powtórnych związków małżeńskich, rodzin zrekonstruowanych, problemów rodzinnych wynikających z posiadania rodziców w wieku starszym oraz innych konfliktów rodzinnych.
W sprawie zgłoszeń na mediacje prosimy o kontakt z Panią Agnieszką Lech – Barszczewską tel. 22 719-48-10, 719 48 12, 788 40 44, od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

 

baner unia